logo

Esnaf borçları yapılandırılıyor

Esnaf borçları yapılandırılıyor

Corona virüs nedeniyle zarar gören esnaflara nefes sağlamak amacıyla açıklanan destek paketi esnafları sevindirdi.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Anamur Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, esnafların yanında olacaklarını belirterek “ 30 haziran 2020 tarihinden önce kredi borcu takipte ve icraya intikal etmiş olan ortaklarımız için Ticaret Bakanlığının da görüşü alınarak merkez birliğimizce takip borçlarını yapılandırma kararı alındı. Bu tarihten önce takibe düşmüş kredi borçlarını peşin ödemesi halinde gecikme faizi alınmayacak. Ya da zor durumda kalan esnaflarımız borçlarını yapılandırabilecek. Yapılandırma tarihinden itibaren %10 faiz oranıyla 24 aya kadar taksitlendirilebilecektir” dedi.

Özdemir; “Desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’a, Ekonomi Bakanımız sayın Berat Albayrak’a ve TESKOMB Genel Başkanımız sayın Abdülkadir Akgül’e, Kooperatifimizin  tüm ortakları adına  teşekkür ederim” diye  açıklamada bulundu.

Borçlu ve kredilerini ödeme zorluğu çeken Esnaflar bu açıklamadan sonra kooperatife müracaat ederek yapılandırma taleplerinde bulunabilecekler.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ