logo

Dolandırılmaktan son anda kurtuldu

Dolandırılmaktan son anda kurtuldu

Anamur’da polis, bir vatandaşın telefon dolandırıcılarının hesabına 33 bin lira yatırmasını önledi.

Kalınören mahallesinde yaşayan 71 yaşındaki emekli Mehmet Keşçi, şehir merkezinde bulunduğu sırada telefonu çaldı. Telefonda kendisini polis amiri olarak tanıtan dolandırıcı, bilgilerinin yasa dışı bir örgüt tarafından ele geçirildiğini ve operasyon yapacaklarını söyleyerek Keşçi’den bankadaki parasını çekmesini istedi.

Dolandırıcının ‘Kesinlikle telefonu kapatma ve söylediklerimizi hemen yap’ diyerek yönlendirdiği Keşçi, önce bankadaki 8 bin lira nakit parasını çekti. Dolandırıcıların yeterli olmadığını söylemesi üzerine kısa sürede özel bir bankadan 25 bin lira kredi çekti.

Elindeki 33 bin lira nakit parayla başka bir banka şubesine giderek kendisine verilen İBAN numarasına parayı yatırmaya çalışan Keşçi, banka görevlilerinin işlemi şüpheli bularak sorular sorması üzerine panikle bankadan ayrıldı. Bu sırada banka görevlileri polisi aradı.

Keşçi, başka bir banka şubesinin ATM’sinde parayı dolandırıcıların hesabına yatırmak üzereyken polis geldi. Polisler Keşçi’ye kendilerini tanıtarak parayı yatırmasını önledi. Bu sırada Keşçi’nin telefonda sürekli konuştuğu dolandırıcı, polislerin geldiğini anlayınca telefonu kapattı.

Anamur Emniyet Müdürlüğü’ne giderek dolandırıcılardan şikayetçi olan Keşçi, “Telefondaki şahıs beni korkuttuğu için kimseye bir şey söylemedim. Parayı yatırır yatırmaz operasyonun başlayacağını söylediler. Gerçek polislere ve ihbarda bulunan banka görevlilerine çok teşekkür ederim. Onların sayesinde dolandırılmaktan kurtuldum. Allah kimsenin başına vermesin. Herkes çok dikkatli olsun” dedi.

Keşçi, daha sonra polislerle birlikte banka şubesine giderek çektiği krediyi iade etti.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ