logo

Dağcılık ve Yamaç Paraşütü branşları tescillendi

Dağcılık ve Yamaç Paraşütü branşları tescillendi

Anamur Tenis Dağcılık ve Su Sporları Kulübü, Dağcılık ve Yamaç Paraşütü branşlarında tescil aldı.

Kulüp Başkanı Ali Balcı, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Kulübümüzün tenis branşında resmi tescilinin yanında artık Dağcılık ve Yamaç paraşütü branşları da resmi olarak yürütülecektir. Bundan böyle sportif alanda muhataplarımız Türkiye Tenis Federasyonu ile birlikte Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Türkiye Hava Sporları Federasyonudur.

Kulübümüz bu üç branşın da Anamur’da hızla gelişmesi için üzerine düşen sorumluluğu sonuna kadar yürütecektir. Bu konuda özellikle yerel yöneticilerimiz ve devlet organlarımız ile birlikte Anamur’daki STK’ların ve vatandaşların desteklerini talep ediyoruz.

Anamur da spor turizminin hızla gelişmesi için bu destek şarttır. Acilen projelendirme aşamasına getirdiğimiz yürüyüş yollarının doğa sporu alanlarının ilgili kuruluşlarla koordineli bir şekilde yasal mevzuatlara uygun olarak Anamur’un ve turizm sektörünün hizmetine sunulması elzemdir. Ayrıca yamaç paraşütü ile ilgili olarak yamaç paraşütü pistlerinin (take-off) acilen parke taşlar ile düzenlenerek daha modern bir şekilde uçuşlara açılması lazımdır.

Kulübümüz gerek Dağcılık branşında gerekse Yamaç Paraşütü branşında alanlarında uzman antrenörler ile anlaşma imzalamış ve ilgili federasyonlara gerekli evrakları göndermiş ve onaylanmıştır. Sporcumuz Ferhat Erol 2-6 haziranda Alanya’da yapılacak Avrupa Hedef Şampiyonası’nda yarışacaktır. Bir uluslararası şampiyonada ilk kez Anamurlu bir sporcu yarışmacı olacaktır.”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ