logo

09 Mart 2021

Çetinkaya’nın sırrı, halkla diyalog

muharremgarip

facebook
muharremgarip
muharremgarip@gmail.com

Halkla ilişkiler açısından günümüzde vatandaş memnuniyetinin önemi giderek artıyor.

Aslında “vatandaş memnuniyeti” kavramı ticari kuruluşların kullandığı “müşteri memnuniyeti” anlayışının kamu kuruluşlarına uygulanmasıdır. Bu sebeple özellikle Türkiye’de son dönemlerde vatandaş memnuniyetini göz önünde bulunduran valilikler, kaymakamlıklar ve belediye başkanlıkları halkla ile bütünleşme ve halkın isteklerine cevap verebilme kabiliyetlerini arttırmıştır.

Vatandaşa hizmet vermek, onların sorunlarına çözüm bulmak gibi bir asli görevi yerine getiren kamu kuruluşları bu açıdan bakıldığında vatandaş memnuniyetine endeksli bir hizmet anlayışını getirmek zorundadır.

Böylelikle halk ile kurulan ilişkilerin daha sağlıklı olması kaçınılmazdır.

Vatandaş memnuniyetinin önemsendiği ve vatandaşların istekleri ve ihtiyaçları ekseninde hizmet veren Bozyazı Belediyesini bu açıdan bakıldığında tebrik etmek gerekir.

Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya göreve geldiği andan itibaren Bozyazı’ya her alanda vatandaş odaklı çalışma sistemi ile vatandaş memnuniyetini gözetmiş ve büyük bir başarı elde etmiştir. Bu açıdan Başkan Çetinkaya ve ekibi takdire şayandır.

Başkan Mustafa Çetinkaya’nın Bozyazı’yı  her alanda geleceğe daha güçlü bir biçimde taşımak için ortaya koyduğu “insan odaklı yönetim” anlayışı, 2019 yılında halkın terci ile aldığı emaneti almasıyla başladı. Çetinkaya, sorumluluğunu ilk günkü heyecanla ortaya koyarak Bozyazı’yı, Mersin’in giderek parlayan incisi haline getirmeyi hedefiyle ilçenin sorunlarına köklü çözümler üretmek için halka danışarak çalışıyor.

Kişinin yaşadığı yere sevgisi, tutkusu ve bağlılığı olmazsa, yönettiği kentin sorunlarını kendi sorunu gibi bilip hareket eden bir yönetici olmazsa, başarının çok uzak olduğuna inananlardanım.
Bu yüzden, her ne kadar kısıtlı imkânlar içerisinde de olsa Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya imkânsızlıkları aşarak gerçekleştirdiği çalışma ve hizmetleri takdirle karşıladığımı belirtmek isterim.

Peki bu kanıya nereden vardım?

Bozyazı halkı ve esnafı ile yaptığım sohbetlerde, Başkan Çetinkaya’nın herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Bozyazı, bu şirin ilçeyi geleceğe taşımak, cazibe merkezi haline getirerek gelecek nesillere aktarmayı hedeflediği bir Bozyazı hayaliyle çalıştığını anlıyorum. İş sadece hizmet götürmekle bitmiyor, iş o ki vatandaşının kalbini, gönlünü kazanmakla kemale eriyor. Bu nedenle Başkan Çetinkaya sadece verdiği hizmetlerle değil, Bozyazı’ya olan sevgisi, bağlılığı ve en önemlisi her koşulda artan hizmet aşkıyla Bozyazı halkının gönlünde taht kuruyor.

Başkan Çetinkaya’nın bir diğer takdir toplayan özelliği ise vatandaşla sürekli iletişim kurarak sorunları dinlemesidir.

Bunu ben söylemiyorum, Bozyazı halkıyla yaptığım sohbet ve araştırmamda Başkan Çetinkaya’nın vatandaşları büyük bir önemle dinlediğini, notlarını alıp hızlı bir şekilde talepleri yerine getirmek üzere harekete geçtiğini öğreniyorum. Bu da kendisinin ne ölçüde bir Bozyazı sevdalısı olduğu ortaya çıkarıyor.

Elbette bu konuda benim dikkatimi çeken en önemli hususlardan biride Başkan Çetinkaya’nın halkla ilişkileri oldu.

Her zaman söylerim, yine söylemek ihtiyacı hissediyorum.

Nerede birlik ve beraberlik olursa, insanlar nerede dayanışma içerisine girerse orada güzellikler olur, iyilikler olur, hayır olur.

Yani çevresiyle uyum içerisinde, dayanışma içerisinde olan bir başkana sahip Bozyazı halkı.

Yani vatandaşıyla ilgilenen, sorunlarını dinleyen, dinlemekle kalmayıp çözüm üreten bir başkana sahip Bozyazı.

Bu konu benim için oldukça önem verdiğim bir konuydu. Yaptığım bu araştırma Bozyazı’nın gelişmesinde önemli. Çetinkaya’ya olan teveccühün sırrı da bu çalışmalar ve bu çalışmalar sonrasında gelen vatandaş memnuniyetidir. Tebrik ediyorum sayın Başkan Mustafa Çetinkaya’yı. Araştırmamdan çıkan sonuçta 10 üzerinden 10 aldınız yolunuz açık olsun. Size ve ekibinize çalışmalarınızda başarılar.

#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yürekten teşekkürler…

  05 Temmuz 2021 YAZARLAR

  Sevgili dostlarım, değerli okuyucularım. Her zaman söylenen ve söylendikçe anlam kazanan bir söz vardır. Her şeyin başı sağlık, sağlıktan önemli hiçbir şey yok… Geçtiğimiz günlerde ikinci kez geçirdiğim ameliyat sonrasında eski sağlığıma kavuşmaya başladım ve sizler için kısa bir süreliğine ara verdiğim gazetemiz Anamur Gündem’i Anamur, Bozyazı ve okuyucularımıza abonelerime yeniden ulaştırmak üzere kolları sıvadım. İlk işim de bu yazıyı yazmak oldu. Çok şükür ki işinde başarılı bir doktor sayesinde başarılı bir ameliyat geçirdim v...
 • Nerede o eski bayramlar?

  11 Mayıs 2021 YAZARLAR

  Tüm Türkiye, olarak, tek dileğimiz, bu Corona virüs denen illetin bitmesi.  Millet olarak artık daha fazla acı yaşamak istemiyoruz. Devletimizden, yetkililerimizden, yöneticilerimizden yapılması gereken ne ise onun yapılmasını istiyoruz ve belirtiyoruz ki biz millet olarak her zaman arkanızdayız. Millet olarak, memleketimizin her bir güzel yeri tazelenmeyi beklemekte. İşte yine onlardan biri Ramazan Bayramı hepimizin beklediği an için son iki gün Sadece Ramazan Bayramı için değil her bayram için böyle bizim ülkemiz. Ba...
 • 12. yılımızdayız… Çünkü o kadar çok ki dostlarımız…

  22 Mart 2021 YAZARLAR

  Değerli Anamur Gündem Gazetesi okuyucuları... Gazetemi çıkarmaya karar verdiğim tarih 16 Mart 2009 idi. Birçok sorunla karşılaşacağımı biliyordum ancak bu işe olan ilgim, tecrübem ve hevesimin önüne hiçbir engelin geçemeyeceğinin de bilincindeydim.  Genç ve dinamik kadromla bu sorunların üstesinden geleceğimden de emindim. Ve tabi ki Anamur’da, Bozyazı’da, Mersin’de birçok dostumuzun olduğunu, kalpten, tüm içten duygularıyla yanımızda olduklarını biliyordum. Bu durum heyecanımızı, tedirginliğimizi, yorgunluklarımızı, tüm sıkıntı...
 • Her şeye rağmen umudumuz var…

  29 Aralık 2020 YAZARLAR

  Değerli Anamur Gündem okuyucuları… Zor bir seneyi geride bırakıyoruz. Belki de hayatımız boyunca hiç unutmayacağımız kara bulutların olduğu 2020 yılını, dost meclislerinde tekrar tekrar anlatacağımız; torunlarımızın gerçek olduğuna inanamayacağı bir yılı geride bırakıyoruz. Bu yıl yaşananlar bir romanda anlatılsa, 2020 ile ilgili bir sinema filmi çekilseydi eğer çok önceden, büyük ihtimalle abartılı bir senaryo veya hikâye olduğunu söylerdik. Ama bizler bunu ülke olarak bizzat yaşadık, yaşıyoruz ve öyle görünüyor ki önümüzdeki 2021...