logo

Anamur’da okullar hazır

Anamur’da okullar hazır

Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, okullarda tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, eğitimin öğretimin pandemi dolayısıyla bakanlığın belirlediği kurallar ve kriterlere göre yürütüleceğini söyledi.

Mercan, yüz yüze eğitimde ikinci aşamanın 12 Ekim Pazartesi günü başlayacağını belirterek, “İlkokul 1, 2, 3, 4 ve ortaokul 8’inci sınıfların yanı sıra lise 12’nci sınıf öğrencileri de okula gidecek. Köy okulları ve özel gereksinimli öğrencilerin de yüz yüze eğitimleri başlıyor. Öğrenci velisinin rızasıyla okula gidecek. Okula gelmeyen de müfredattan sorumlu olacak” dedi.

Konuyla ilgili olarak Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kutlu Tekin Baş ve okul müdürleriyle bir araya gelerek yeni eğitim öğretim yılı ve okullarda alınacak tedbirleri konuştuklarını ifade eden Mercan, “Bakanlığın belirlediği pandemiyle ilgili önlemler ve düzenlemeleri Anamur’daki okullarda titizlikle yerine getirdik. İlçemizdeki tüm okullar eğitim öğretime hazırdır. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, yönetici ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ