logo

Bozyazı MHP İlçe Başkanı Kayfeci, güven tazeledi

Bozyazı MHP İlçe Başkanı Kayfeci, güven tazeledi

MHP Bozyazı İlçe Başkanı Mustafa Kayfeci, 13. Olağan İlçe Kongresi’nde güven tazeleyerek yeniden başkanlığı seçildi.

Bozyazı Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye, Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Deniz, AK Parti İlçe Başkanı Seçkin Taş,MHP İl Yönetim Kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve delegelerin katıldığı kongrenin Divan Başkanlığını, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz yaptı.

Kongrede konuşan İlçe Başkanı Mustafa Kayfeci, MHP’nin yarım asırlık şerefli bir maziye sahip kutlu bir dava olduğunu söyledi. MHP’nin ‘önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseri olduğunu vurgulayan Kayfeci, “Kongreler siyasi partilerin ve demokrasinin şölen alanlarıdır. Bizlerde böyle planlamıştık, fakat dünyamızda bir türlü kontrol altına alınamayan korona virüs salgını nedeniyle kongremizi kısıtlı katılımla gerçekleştirmek zorunda kaldık. Yaradan dan dileğimiz odur ki, inşallah bu beladan bir an evvel kurtulur, sağlıklı huzurlu günlere geri döneriz” dedi.

Kongrelerinin yapıldığı günün 12 Eylül hain darbesinin 40. yılına denk geldiğini hatırlatan Kayfeci, “12 Eylül Demokrasi ve Milli İradenin hiçe sayıldığı dış mihrakların ve Türk düşmanlarının sevindiği gündür. 12 Eylül ülkücüler açısından, vatanını sevmenin bedelini acıyla, gözyaşıyla ve hatta canıyla ödediği tarihte kara bir lekedir. Bu kara günde başta başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş olmak üzere bütün dava şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. Ruhları şad olsun” şeklinde konuştu.

 ‘2023 lider ülke Türkiye’ olma projesinde görev alacak tüm başkanlara başarılar dilediğini ifade eden Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, “Özellikle bu pandemi  süresinde  milli üretimin daha önemli olduğu anlaşılmıştır. Üreten bir Türkiye var olacağına inancımız tamdır. Bu yolda üzerimize düşen görevler vardır. Bu yolda gece gündüz durmadan çalışmalarımız devam etmektedir. Bozyazı Belediye Başkanı olarak bu yolda ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Daha yaşanabilir bir Bozyazı için tüm gücümüzle uğraş vermekteyiz. Bozyazımızın gelişimi için projelerimizi faaliyete geçiriyoruz ve yeni projelerle daha güzel bir Bozyazı yapma uğraşındayız. İnsan odaklı bir belediye için çalışıyoruz” diye konuştu.

Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleşen MHP 13. Olağan Bozyazı İlçe Kongresinde, tek listeyle seçime giren mevcut Başkan Mustafa Kayfeci, yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi.Yönetim Kurulu ise Resul Öz, Mustafa Uysal, Ahmet Koçluk, Uğur Kubaş, Mehmet Uysal, İsmail Asa, Kürşad Özdemir, Durmuş Ali Öztürk, Kerim Şeker, Yüksel Koç, Ercan Baş, Ali Kemal Özalp, Özkan Emen ve Türkay Gedik’den oluştu. Mustafa Kayfeci, Mustafa Çetinkaya, Mustafa Alakuş, Turhan Tuna, Tarık Toklu, Bilal Aydın, Musatafa Değirmenci, Ali Toklu, Uğur Kubaş ve Hüsnü Ağlamış’da il delegesi oldu.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ