logo

14 Ağustos 2018

Bayramımız kutlu olsun…

muharremgarip

facebook
muharremgarip
muharremgarip@gmail.com

Değerli okuyucularım,

Bayramlar; kardeşliktir, barıştır, huzurdur, paylaşmaktır… Bayramlar insanoğlunun tecrübe ettiği en değerli duadır.

Bu nedenle önümüzdeki mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemiz ve milletimiz için hayırlar, iyilikler getirmesini diliyorum.

Bu bayramdaki en büyük duamız, akan şehit kanlarının durmasıdır. Ülkemize barışın ve huzurun gelmesini diliyoruz.

Bu yüzden kurban kesiyoruz.

Bu yüzden dua ediyoruz.

Bu yüzden bayram barıştır, kardeşliktir, huzurdur, mutluluktur diyoruz.

Bu bayramda herkesi barışa, kardeşliğe ve kahraman şehitlerimizin aziz ruhlarına dua etmeye davet ediyorum.

Neşemizle, sevincimizle ve geleceğe dair iyi niyet ve duygularımızla bayramlar bizim en güzel, en unutulmaz günlerimizdir.

İşte yine onlardan biri Kurban Bayramı hepimizin beklediği an için geri sayım başladı

Sadece Kurban Bayramı için değil her bayram için böyle bizim ülkemiz.

Bayramlar millet olarak ve İslam âlemi olarak kenetlendiğimiz, birlik ve beraberliğimizi yeniden ve güçlü bir şekilde idrak ettiğimiz en müstesna en kutsal günlerimiz…

İşte bu yüzden çocuk, genç, ihtiyar, kadın, erkek herkesin büyük bir ümitle, heyecanla beklediğimiz Bayramımız her birimizin hafızasında önemli bir yer tutar.

Çoğu çocukluk anılarımız bayramlarla ilgilidir.

Yıllar geçsede unutamadığımız çoğu mutluluğumuz bayramlarda gizlidir.

Bu günlerde hem kulluk vazifelerimizi yerine getiririz, hem de eşimizle, dostumuzla, akrabamızla birlikte güzel vakitler geçiririz.

Birbirine dargın olanlarımız bile bu mutlu ve kutsal günlerin hatırına birbirini bağışlar…

Daha ne olsun…

İşte bu nedenle bayram sevgi, saygı ve kardeşliğin en yoğun yaşandığı günlerdir.

Bu güzel günlerin kardeşliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmesi çok ama çok önemlidir.

Bayram bu nedenle tam bir tazelenme günüdür.

Tüm Türkiye, olarak, memleketimizin her bir güzel yeri önümüzdeki kurban bayramı nedeniyle tazelenmeyi beklemektedir.

Değerli okuyucularım,

Bu günlerde Millet olarak çok daha fazla kenetlenmemiz, tek vücut olmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz.

Tek dileğimiz, bu terörün bitmesi. Millet olarak artık daha fazla acı yaşamak istemiyoruz. Devletimizden, yetkililerimizden, yöneticilerimizden terörün ve savaşın değil, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir ülke tesis etmelerini bekliyoruz.

Yapılması gereken ne ise onun yapılmasını istiyoruz ve belirtiyoruz ki millet olarak her zaman arkanızdayız.

Bu vesileyle Şehit ailelerine Allah’tan sabır diliyorum. Onların kalplerine rahatlık ve huzur gelmesini temenni ediyorum. Bu acıya tüm milletimizin ortak olduğunu da bilmelerini istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle;

Başta aziz milletimizin ve tüm Müslümanların kurban bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın memleketimizin her gününün bayram tadında geçmesine vesile olmasını diliyorum.

Sevgili Anamur halkının da bu vesileyle bayramını tebrik ediyorum. Anamur zaten her zaman huzurlu, ama huzurumuzun daha da artmasını diliyorum. Anamur’un koskocaman bir aile olduğunu bildiğim için herkesin herkesle rahatça bayramlaştığı bir bayram olmasını temenni ediyorum.

Şehrimizin değerli yöneticilerine, sivil toplum örgütlerine, siyasi partilerine, esnafına, işçisine, memuruna hayırlı bayramlar diliyorum.

Gazetemizin ve www.anamurgundem.com.tr sitemizin değerli okuyucuları.

Biz bir aileyiz. Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum.

Anamur’da olmayıp da kalbi Anamur için atan, içinde Anamur sevgisi ve hasreti taşıyan Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış Anamurlu hemşerilerime, Anamur’dan kucak dolusu selamlar iletiyorum. Bayramınızı içtenlikle kutluyorum.

Sevginin, saygının, birlikteliğin ve kardeşliğin yeşerdiği bayramlarımızı, bayramların anlam ve önemini koruyacak şekilde yaşayan, yaşatan herkese bayram tadında bir ömür diliyorum…

#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÖZLEDİM ATAM

  09 Kasım 2020 YAZARLAR

  TÜRK ÇOCUĞUNUN SEYİR DEFTERİ Küçüktüm, ilkokulda siyah önlük giyilirdi. 10 Kasımlarda Atatürk büstü çocukların getirdiği çiçeklerle kaplanırdı. Yavru Kurt isimli öğrenci gurupları izci kıyafetleriyle yanan meşalelerin yanında nöbet tutarlardı. Saat dokuzu beş geçe siren sesleri kaplardı gökyüzünü. Araçların korna sesleri kulakları sağır edercesine basılı tutulurdu. Hayat dururdu. Tüm halkın yüz ifadesi tek olurdu ÜZGÜN. Atatürk sevgisini hiç bitmeyecek bir şekilde içime yerleştiren ilkokul öğretmenimdi. Namaz kılmayı da O öğretti bana. Alfa...
 • ANAMUR NASILDI

  28 Ekim 2020 YAZARLAR

  On sene geriye dönüp baktığımızda bu süre zarfında neler olmuş, neler olmamış. Vatandaş anlatıyor.. On sene önce çeyrek altın seksen liraydı. Bir dönüm seranın maliyeti elli bin liraydı. Beş kilo yoğurt yedi liraydı. Hem de köy yoğurdu. En hası en kaymaklısından. Faizler düşüktü. Ev fiyatları düşüktü. Yüz bin liraya sıfır, altmış bin liraya ikinci el ev alabilirdin diyor vatandaş. Sıfır bir yerli arabanın maliyeti sadece yirmi beş bin lira. Muz iki liraya satılırdı o zamanlar ve üretici kazanırdı. Muz ve çilek üreticisi kazandıkça ekim alanını...
 • YENİ NORMAL

  12 Ekim 2020 YAZARLAR

  EĞİTİM Hayırlısıyla bugün okullar kapılarını minik çocuklarına ardına kadar açıyor. Haftalarca süren ciddi toplantılar ve çalışmalar sonucu , okul öncesi ve ilk okullar  eğitime bugün başlıyor. Çocuklar okulu çok özlemiş keza öğretmenler de çocukları özlemişler. Veliler ilk kez bu kadar uzun bir dönem çocuklarıyla beraber zaman geçirdiler. Bunda da bir hayır var diye düşünüyorum. Belki çocuklarının hiç bilmedikleri yönlerini keşfettiler belki de eksik kalmış sevgilerini doya doya yaşadılar.. Belki de okulun ve öğretmenin hayatımız da n...
 • ALKIŞLAR YÜCELEN’E

  20 Temmuz 2020 YAZARLAR

  Evet Anamur a hizmet eden kim olursa bize düşen alkışlamak ama bu defa ellerimiz kabarana dek alkışlıyoruz. Kolay değil, Dünya ekonomisinin kötüye gittiği bu dönemde en büyük firmalar dahi kısıtlamaya  ve küçülmeye giderken aldığımız bu haber bizi fazlasıyla gururlandırdı, YÜCELEN GRUBU daha da YÜCELTTİ. Ankara da yaşamasına rağmen Anamur’u gönlünde yaşatmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi.Ne uzak olsa da  Anamur hep onun içinde yaşıyordu. Rahmetli Babası Devlet Adamı, Anamur’un medariiftihari Rüştü Kazım YÜCELEN  memlekete öyle bir miras bırakm...