logo

14 Ağustos 2018

Bayramımız kutlu olsun…

muharremgarip

facebook
muharremgarip
muharremgarip@gmail.com

Değerli okuyucularım,

Bayramlar; kardeşliktir, barıştır, huzurdur, paylaşmaktır… Bayramlar insanoğlunun tecrübe ettiği en değerli duadır.

Bu nedenle önümüzdeki mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemiz ve milletimiz için hayırlar, iyilikler getirmesini diliyorum.

Bu bayramdaki en büyük duamız, akan şehit kanlarının durmasıdır. Ülkemize barışın ve huzurun gelmesini diliyoruz.

Bu yüzden kurban kesiyoruz.

Bu yüzden dua ediyoruz.

Bu yüzden bayram barıştır, kardeşliktir, huzurdur, mutluluktur diyoruz.

Bu bayramda herkesi barışa, kardeşliğe ve kahraman şehitlerimizin aziz ruhlarına dua etmeye davet ediyorum.

Neşemizle, sevincimizle ve geleceğe dair iyi niyet ve duygularımızla bayramlar bizim en güzel, en unutulmaz günlerimizdir.

İşte yine onlardan biri Kurban Bayramı hepimizin beklediği an için geri sayım başladı

Sadece Kurban Bayramı için değil her bayram için böyle bizim ülkemiz.

Bayramlar millet olarak ve İslam âlemi olarak kenetlendiğimiz, birlik ve beraberliğimizi yeniden ve güçlü bir şekilde idrak ettiğimiz en müstesna en kutsal günlerimiz…

İşte bu yüzden çocuk, genç, ihtiyar, kadın, erkek herkesin büyük bir ümitle, heyecanla beklediğimiz Bayramımız her birimizin hafızasında önemli bir yer tutar.

Çoğu çocukluk anılarımız bayramlarla ilgilidir.

Yıllar geçsede unutamadığımız çoğu mutluluğumuz bayramlarda gizlidir.

Bu günlerde hem kulluk vazifelerimizi yerine getiririz, hem de eşimizle, dostumuzla, akrabamızla birlikte güzel vakitler geçiririz.

Birbirine dargın olanlarımız bile bu mutlu ve kutsal günlerin hatırına birbirini bağışlar…

Daha ne olsun…

İşte bu nedenle bayram sevgi, saygı ve kardeşliğin en yoğun yaşandığı günlerdir.

Bu güzel günlerin kardeşliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmesi çok ama çok önemlidir.

Bayram bu nedenle tam bir tazelenme günüdür.

Tüm Türkiye, olarak, memleketimizin her bir güzel yeri önümüzdeki kurban bayramı nedeniyle tazelenmeyi beklemektedir.

Değerli okuyucularım,

Bu günlerde Millet olarak çok daha fazla kenetlenmemiz, tek vücut olmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz.

Tek dileğimiz, bu terörün bitmesi. Millet olarak artık daha fazla acı yaşamak istemiyoruz. Devletimizden, yetkililerimizden, yöneticilerimizden terörün ve savaşın değil, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir ülke tesis etmelerini bekliyoruz.

Yapılması gereken ne ise onun yapılmasını istiyoruz ve belirtiyoruz ki millet olarak her zaman arkanızdayız.

Bu vesileyle Şehit ailelerine Allah’tan sabır diliyorum. Onların kalplerine rahatlık ve huzur gelmesini temenni ediyorum. Bu acıya tüm milletimizin ortak olduğunu da bilmelerini istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle;

Başta aziz milletimizin ve tüm Müslümanların kurban bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın memleketimizin her gününün bayram tadında geçmesine vesile olmasını diliyorum.

Sevgili Anamur halkının da bu vesileyle bayramını tebrik ediyorum. Anamur zaten her zaman huzurlu, ama huzurumuzun daha da artmasını diliyorum. Anamur’un koskocaman bir aile olduğunu bildiğim için herkesin herkesle rahatça bayramlaştığı bir bayram olmasını temenni ediyorum.

Şehrimizin değerli yöneticilerine, sivil toplum örgütlerine, siyasi partilerine, esnafına, işçisine, memuruna hayırlı bayramlar diliyorum.

Gazetemizin ve www.anamurgundem.com.tr sitemizin değerli okuyucuları.

Biz bir aileyiz. Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum.

Anamur’da olmayıp da kalbi Anamur için atan, içinde Anamur sevgisi ve hasreti taşıyan Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış Anamurlu hemşerilerime, Anamur’dan kucak dolusu selamlar iletiyorum. Bayramınızı içtenlikle kutluyorum.

Sevginin, saygının, birlikteliğin ve kardeşliğin yeşerdiği bayramlarımızı, bayramların anlam ve önemini koruyacak şekilde yaşayan, yaşatan herkese bayram tadında bir ömür diliyorum…

#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ALKIŞLAR YÜCELEN’E

  20 Temmuz 2020 YAZARLAR

  Evet Anamur a hizmet eden kim olursa bize düşen alkışlamak ama bu defa ellerimiz kabarana dek alkışlıyoruz. Kolay değil, Dünya ekonomisinin kötüye gittiği bu dönemde en büyük firmalar dahi kısıtlamaya  ve küçülmeye giderken aldığımız bu haber bizi fazlasıyla gururlandırdı, YÜCELEN GRUBU daha da YÜCELTTİ. Ankara da yaşamasına rağmen Anamur’u gönlünde yaşatmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi.Ne uzak olsa da  Anamur hep onun içinde yaşıyordu. Rahmetli Babası Devlet Adamı, Anamur’un medariiftihari Rüştü Kazım YÜCELEN  memlekete öyle bir miras bırakm...
 • KORONA GÜNLERİNDE ANAMUR

  13 Temmuz 2020 YAZARLAR

  Öncelikle Allah milletimizin yardımcısı olsun diyorum. Gerçekten durum bilmediğimiz kadar vahim ve bir o kadar ciddi. Bu kadar kısa sürede tüm dünyaya yayılıp ta, bu kadar can alan başka virüs’ e şimdiye kadar rastlanmamıştı. Açıkçası ilk Çin haberleri bizi pek etkilemedi. İran ve İtalya,İngiltere derken Fransa ve İspanya bizi şoke etti. Ülke olarak ilk defa erken ve yerinde tedbir aldık, almaya devam ediyoruz. Biz ne yaparsak yapalım bu virüs gelecek, geliyor hatta geldi. Bilim Kurulu Cumhurbaşkanı Başkanlığında  toplantılarını yaptı ...
 • Nerde o eski bayramlar…

  21 Mayıs 2020 YAZARLAR

  Bayramlarımızın klasik cümlelerinden biridir, “nerde o eski bayramlar.” Hemen hemen herkes; yaşlısı, genci, kadını, erkeği eski bayramlara özlem duyar, geçmiş bayramların tadını arar ve bunu da dilimize yerleşmiş bu cümle ile ifade eder. Bu cümlenin ardında birçok şey saklıdır. Özlemler, anılar, neşeler, heyecanlar, hüzünler, dostluklar… Önümüzdeki günlerde yine bir Ramazan Bayramı’nı yaşayacağız ve belki de en içten, en samimi bir şekilde, geçmişi yâd etmek için, uzun uzun “neeeerde o eski bayramlar” diyeceğiz. Çünkü bu bayram, bana...
 • YOK ARTIK

  16 Mart 2020 YAZARLAR

  Neymiş efendim, sokakta bir köpek buluyorlar! Onu okula getiriyorlar yedirip,içirip giydiriyorlar. Birinci sınıfa kaydını yapıyorlar.  Yoklama da adı okunuyor. Dersleri  de dinliyor. Sosyal Medyaya yönelik davranışlar. Okulun adını başarı ile duyuramayanların izlediği yöntem. O köpek olmasaydı ne o okul, ne o müdür , ne de o çocuklar ülkenin gündemine oturamayacaklardı. Maalesef köpek hikayesi acı bir sonla bitti. Yok  bir tane daha. Adamın biri yolda yaralı bir karga bulur. Alır onu veterinere değil de evine götürür. Ne hikm...