logo

ALKIŞLAR YÜCELEN’E

Melih GENÇOĞULLARI

Melih GENÇOĞULLARI
oktaydemir33@gmail.com

Evet Anamur a hizmet eden kim olursa bize düşen alkışlamak ama bu defa ellerimiz kabarana dek alkışlıyoruz. Kolay değil, Dünya ekonomisinin kötüye gittiği bu dönemde en büyük firmalar dahi kısıtlamaya  ve küçülmeye giderken aldığımız bu haber bizi fazlasıyla gururlandırdı, YÜCELEN GRUBU daha da YÜCELTTİ.

Ankara da yaşamasına rağmen Anamur’u gönlünde yaşatmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi.Ne uzak olsa da  Anamur hep onun içinde yaşıyordu. Rahmetli Babası Devlet Adamı, Anamur’un medariiftihari Rüştü Kazım YÜCELEN  memlekete öyle bir miras bırakmış ki, ne kadar övünsek azdır. Allah herkese böyle Hayırlı evlatlar nasip etsin. Babasının ölüm yıldönümlerinde  Kuran okutmaları hiç aksatmadı. Her vesilede fakirlere yardım etti. Başarılı öğrencilere ve özellikle kız öğrencilere okul hayatların da hep destek oldu ve olmaya kendini adamış bir şekilde devam ediyor.Bayramlar  da öksüz yetim ve dul ailelerin duasını çok aldı.

Çok kısa sürede kendini her girdiği ortam da sevdirdi. Saygı duyulan ender genç bir iş insanı oldu.TÜGİAD gibi bir  kuruluşun Genel Başkanı oldu.Yükseldikçe mütevaziliğini hiç kaybetmedi.Böyle ender böyle naif böyle ulvi bir insan.

Yıllardır Anamur sanayi sitesin de kiralık olarak hizmet vermeye çalışan sanayi sektörüne kalifiye elemanı yetiştiren kalfalık  ve ustalık belgesi vererek sektöre destek sağlamaya çalışan  bir Mesleki Eğitim Merkezi var. Devlet yatırımlarının askıya alındığı bu dönemde Yücelen Grup Mersin Valiliği ile bir protokol imzaladı. Hem arsa bağışladı hem de Mesleki Eğitim Merkezinin yapımını üstlendi. Bu gerçekten gelecek adına hem Anamur hem Bozyazı hem de Aydıncık için çok önemli bir girişim. Sanayi sektörünün eleman ve ara eleman bulmakta zorlandığı bu zaman da bu proje bu sektör için can suyu diyebiliriz.

Kendisini tanıdığım günden beri saygı ve hayranlığımı katlayarak yaşatan Yücelen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Ali YÜCELEN Beyefendiyi ne kadar tebrik etsem azdır. Anamur Halkı, eğitim camiası, sanayici kesimi böyle bir insanla gurur duyuyor. Teşekkürler Ali Bey.

Söz etmeden geçersem haksızlık yapmış olurum. Yerinde tespitlerle  ve doğru hamlelerle  bilgi ve birikimini de kullanarak  bunları ALİ Beyle paylaşan, işine gösterdiği saygı ve titizliği kendine ilke edinen  Çok Değerli insan Ergün ÖZALTUNLU K katkılarınız için çok teşekkürler. Genç bir arkadaş yaptıkları öyle gösteriyor ki, Anamur’a her alanda daha çok hizmet edecek.

Böyle insanları yazmak büyük bir keyif kelimeler dahi oluşurken mutluydular.. Alkışlar YÜCELEN ‘e diyorum.

#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ALKIŞLAR YÜCELEN’E

  20 Temmuz 2020 YAZARLAR

  Evet Anamur a hizmet eden kim olursa bize düşen alkışlamak ama bu defa ellerimiz kabarana dek alkışlıyoruz. Kolay değil, Dünya ekonomisinin kötüye gittiği bu dönemde en büyük firmalar dahi kısıtlamaya  ve küçülmeye giderken aldığımız bu haber bizi fazlasıyla gururlandırdı, YÜCELEN GRUBU daha da YÜCELTTİ. Ankara da yaşamasına rağmen Anamur’u gönlünde yaşatmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi.Ne uzak olsa da  Anamur hep onun içinde yaşıyordu. Rahmetli Babası Devlet Adamı, Anamur’un medariiftihari Rüştü Kazım YÜCELEN  memlekete öyle bir miras bırakm...
 • KORONA GÜNLERİNDE ANAMUR

  13 Temmuz 2020 YAZARLAR

  Öncelikle Allah milletimizin yardımcısı olsun diyorum. Gerçekten durum bilmediğimiz kadar vahim ve bir o kadar ciddi. Bu kadar kısa sürede tüm dünyaya yayılıp ta, bu kadar can alan başka virüs’ e şimdiye kadar rastlanmamıştı. Açıkçası ilk Çin haberleri bizi pek etkilemedi. İran ve İtalya,İngiltere derken Fransa ve İspanya bizi şoke etti. Ülke olarak ilk defa erken ve yerinde tedbir aldık, almaya devam ediyoruz. Biz ne yaparsak yapalım bu virüs gelecek, geliyor hatta geldi. Bilim Kurulu Cumhurbaşkanı Başkanlığında  toplantılarını yaptı ...
 • Nerde o eski bayramlar…

  21 Mayıs 2020 YAZARLAR

  Bayramlarımızın klasik cümlelerinden biridir, “nerde o eski bayramlar.” Hemen hemen herkes; yaşlısı, genci, kadını, erkeği eski bayramlara özlem duyar, geçmiş bayramların tadını arar ve bunu da dilimize yerleşmiş bu cümle ile ifade eder. Bu cümlenin ardında birçok şey saklıdır. Özlemler, anılar, neşeler, heyecanlar, hüzünler, dostluklar… Önümüzdeki günlerde yine bir Ramazan Bayramı’nı yaşayacağız ve belki de en içten, en samimi bir şekilde, geçmişi yâd etmek için, uzun uzun “neeeerde o eski bayramlar” diyeceğiz. Çünkü bu bayram, bana...
 • YOK ARTIK

  16 Mart 2020 YAZARLAR

  Neymiş efendim, sokakta bir köpek buluyorlar! Onu okula getiriyorlar yedirip,içirip giydiriyorlar. Birinci sınıfa kaydını yapıyorlar.  Yoklama da adı okunuyor. Dersleri  de dinliyor. Sosyal Medyaya yönelik davranışlar. Okulun adını başarı ile duyuramayanların izlediği yöntem. O köpek olmasaydı ne o okul, ne o müdür , ne de o çocuklar ülkenin gündemine oturamayacaklardı. Maalesef köpek hikayesi acı bir sonla bitti. Yok  bir tane daha. Adamın biri yolda yaralı bir karga bulur. Alır onu veterinere değil de evine götürür. Ne hikm...