logo

Akarca mahallesi sakinleri, “ Bu pisliği kim temizleyecek”

Akarca mahallesi sakinleri, “ Bu pisliği kim temizleyecek”

 Akarca mahallesi mezbaha ne yolu üzerinde bulunan Devlet Su İşlerine (DSİ) ait sulama kanalında yapılan kanal temizleme çalışmasından sonra kanal içinden çıkan çöplerin yol kenarına bırakılmasından yakınan Akarca mahalle sakinleri yetkililerin konu ile ilgili duruma çözüm bulmalarını istediler.

 Bölgede kısa süre önce yapılan Sulama kanalının temizlenmesinin ardından çevreye bırakılan çöplerden rahatsız olduklarını ifade eden mahalle halkı kurbağa, sivrisinek ve kötü kokudan dolayı uyuyamıyoruz. “Balkonlarımızda oturamıyoruz. Sinekler oluyor, kurbağa sesleri oluyor. Biran önce gelip burayı temizlesinler. Çöplerin kötü kokular yaydığını “Kokudan dayanamıyoruz” çevresinde biriken yosunlar ve çevreye yaydığı kötü kokuya dayanamadıklarını söyleyen halk Kanala baktığımız zaman insanda mide bulantısı oluyor kokudan. Mahallede çoluk çocuk herkes rahatsız oluyor. Kanalın temizlenmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.
Geceleri mahalleyi ciddi anlamda rahatsız eden bir kokunun olduğunu belirten halk Kanalın içindeki bakteriler ve hayvanlar sabaha kadar ses yaptığı gibi aynı zamanda da koku yapmaktadır. Bizim yetkili mercilerden talebimiz bu kanalın biran önce temizlenmesi ve mahallenin huzura kavuşmasıdır”Dediler.

#

SENDE YORUM YAZ

#

Akarca mahallesi sakinleri, “ Bu pisliği kim temizleyecek”” için 1 yorum

  1. Adem : diyor ki:

    Akarca mahallesi sakinleri olarak çok rahatsızız konuya yaklaşımınız için teşekkür ederim muharrem bey