logo

22 Mart 2021

12. yılımızdayız… Çünkü o kadar çok ki dostlarımız…

muharremgarip

facebook
muharremgarip
muharremgarip@gmail.com

Değerli Anamur Gündem Gazetesi okuyucuları…

Gazetemi çıkarmaya karar verdiğim tarih 16 Mart 2009 idi. Birçok sorunla karşılaşacağımı biliyordum ancak bu işe olan ilgim, tecrübem ve hevesimin önüne hiçbir engelin geçemeyeceğinin de bilincindeydim.  Genç ve dinamik kadromla bu sorunların üstesinden geleceğimden de emindim.

Ve tabi ki Anamur’da, Bozyazı’da, Mersin’de birçok dostumuzun olduğunu, kalpten, tüm içten duygularıyla yanımızda olduklarını biliyordum.

Bu durum heyecanımızı, tedirginliğimizi, yorgunluklarımızı, tüm sıkıntılarımızı bir anda yok edip bize umut aşılayan bir süreçti. Çünkü o kadar çok ki dostlarımız. Gazetemize sahip çıkacaklarından emindim.

11 yıldır kurucusu olduğum Anamur Gündem Gazetesi aracılığıyla sizlere merhaba diyoruz.

Anamur, Bozyazı, Mersin ve bölgemizi ilgilendiren konularda mutlaka haberiniz olmalı dediğimiz konuları gündeme alarak siz değerli okuyucularımızla bilgi paylaşıyoruz.

“Haberin doğru adresi” sloganıyla gazetemizde ve resmi sayfası  www.anamurgundem.com.tr  internet sitemizde başladığımız bu yolculukta 11. yılımızı geride bıraktık.

Bu süreçte siz okuyucularımıza, abonelerimize her şeyden önce doğru haber vermenin telaşı ve titizliğini gözettik.

Biz Anamur Gündem Gazetesi olarak çıktığımız bu zorlu yolculukta 11 yıldır hiçbir menfaat beklemeksizin, birilerini memnun etmek diye bir kaygı, endişe olmadan, sadece Anamur için “doğru” ne ise onu yazmak, ilçemizin kalkınmasına, sosyal kültürel yaşama katkı sağlamak hedefiyle klavyelerin başındaydık.

Geçmişe dönüp arşivlerimize baktığımda sizlerden aldığım güç ve destekle gazetem Anamur Gündem’in kamuoyunda doğru habercilikle özleştirildiğini görüyorum ve gururlanıyorum.

11 yıldır bu ilkemizden taviz vermeden habercilik yaptık. 12. yılda da bu duygu ve düşünceyle, bize duyduğunuz güveni boşa çıkarmamak için aynı çizgide devam edeceğiz.

Değeri okuyucularımız…

Anamur Gündem Gazetesi olarak gazetecilik anlayışımız budur. Kapımız herkese, her siyasi görüşe açıktır.

Gazetemiz bağımsızdır, halkın gazetesidir. Ve gözettiği tek menfaat Anamur’un menfaatidir.

11 yıldır kimsenin kişilik haklarını zedeleyecek yayın yapmadık. Kamu vicdanını yaralayacak yayın yapmadık. Kurum ve kuruluşları töhmet altında bırakmadık.  Herkese, her sese her siyasi partiye eşit mesafede durduk.  Ve mümkün olduğu kadar her kesime, her sese yer verdik. 11 yıldır bizim için bu ilkeler her şeyden önce geldi.

Anamur Gündem Gazetesi 16 Mart 2009 yılından bu güne kadar her zaman her sayımızda doğru olmak ve her zaman ama her zaman haklının yanında olmak için çalıştık çabaladık.

Biz okuyucularımızı, okuyucularımız da bizi bilir.

Bundan sonrada böyle bu çizgide devam edeceğimizden şüpheniz olmasın.

Köşe yazıları kaleme alarak çeşitli konularda hem kamuoyu oluşturmaya çalıştık hem de fikir ve görüşlerimizi beyan ettik. Herkesin olduğu gibi bizim de tek derdimiz güzel Anamurumuz…

Sevgili okuyucularımız…

Sağ olun, var olun ki, 11 yıldır her daim doğru gazeteciliğin yanında olduğunuzu bize belirttiniz ve desteklediniz. Başarının dostluklar ve sevenlerle mümkün olduğunu bizler Anamur Gündem Gazetesi ailesi olarak bizzat tecrübe ettik ve ediyoruz…

Anamur Gündem Gazetesi 11. yılını sizlerle birlikte geride bıraktı, 12. yılına da sizlerle birlikte girdi.

Ve… Geriye dönüp baktığımda sizlerle birlikte dolu dolu geçen 11 yıllık yayın süreci var.

Sizlere ne kadar söz yazsam azdır, minnettarım…

Gazetemizi sabırla bekleyen ve eline ulaştığında hevesle okuyan ve değerlendiren tüm okuyucularımıza, abonelerimize sonsuz teşekkür ediyorum.

Sizler için bu 11 yıllık süre zarfında kaliteli gazete yapmak için çaba gösterdik ve bundan sonra da bu çabayı göstereceğiz. Çünkü sizler en iyisine layıksınız…

Anamur’un Bozyazı’nın birçok kesiminden destek aldığımızı ve onları hep yanımızda hissettiğimizi bilmenizi isterim.

Bu hissi veren ve dostluklarıyla yanımızda olan tüm Kurumlar, STK. lar Esnaflar, Odalar ve dostlarımıza teşekkür ederim.

Bizlere her konuda destek olan, basına hak ettiği değeri veren başta Anamur olmak üzere, Bozyazı ve Mersin halkına ve yöneticilerine ayrıca teşekkür etmek isterim.

Ve kıymetli meslektaşlarım, değerli basın mensubu büyüklerime yayın hayatımız boyunca sizlerin de desteğini, yardımlarını en içten duygularla hissettik, şükran duygularımı belirtmek isterim…

Anamur Gündem Gazetesi Ofset Matbaa &Reklam Ajansı olarak sloganımızda da yazdığı gibi “Haberin Doğru Adresi”  ve www.anamurgundem.com.tr internet sayfamız ile 12. yılımızda da aynı şevk ve heyecanla evlerinize, işyerlerinize, cep telefonlarınıza misafir olmaya devam etmeyi diliyoruz.

Daha nice yıllarda sizlerle birlikte olmak dileklerimle. Hoşçakalın, desteklerinize ve bize olan güveninize bir kez daha sonsuz teşekkürler…

Selam ve Saygılarımı Sunarım…

#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yürekten teşekkürler…

  05 Temmuz 2021 YAZARLAR

  Sevgili dostlarım, değerli okuyucularım. Her zaman söylenen ve söylendikçe anlam kazanan bir söz vardır. Her şeyin başı sağlık, sağlıktan önemli hiçbir şey yok… Geçtiğimiz günlerde ikinci kez geçirdiğim ameliyat sonrasında eski sağlığıma kavuşmaya başladım ve sizler için kısa bir süreliğine ara verdiğim gazetemiz Anamur Gündem’i Anamur, Bozyazı ve okuyucularımıza abonelerime yeniden ulaştırmak üzere kolları sıvadım. İlk işim de bu yazıyı yazmak oldu. Çok şükür ki işinde başarılı bir doktor sayesinde başarılı bir ameliyat geçirdim v...
 • Nerede o eski bayramlar?

  11 Mayıs 2021 YAZARLAR

  Tüm Türkiye, olarak, tek dileğimiz, bu Corona virüs denen illetin bitmesi.  Millet olarak artık daha fazla acı yaşamak istemiyoruz. Devletimizden, yetkililerimizden, yöneticilerimizden yapılması gereken ne ise onun yapılmasını istiyoruz ve belirtiyoruz ki biz millet olarak her zaman arkanızdayız. Millet olarak, memleketimizin her bir güzel yeri tazelenmeyi beklemekte. İşte yine onlardan biri Ramazan Bayramı hepimizin beklediği an için son iki gün Sadece Ramazan Bayramı için değil her bayram için böyle bizim ülkemiz. Ba...
 • Çetinkaya’nın sırrı, halkla diyalog

  09 Mart 2021 YAZARLAR

  Halkla ilişkiler açısından günümüzde vatandaş memnuniyetinin önemi giderek artıyor. Aslında “vatandaş memnuniyeti” kavramı ticari kuruluşların kullandığı “müşteri memnuniyeti” anlayışının kamu kuruluşlarına uygulanmasıdır. Bu sebeple özellikle Türkiye’de son dönemlerde vatandaş memnuniyetini göz önünde bulunduran valilikler, kaymakamlıklar ve belediye başkanlıkları halkla ile bütünleşme ve halkın isteklerine cevap verebilme kabiliyetlerini arttırmıştır. Vatandaşa hizmet vermek, onların sorunlarına çözüm bulmak gibi bir asli görevi yerine...
 • Her şeye rağmen umudumuz var…

  29 Aralık 2020 YAZARLAR

  Değerli Anamur Gündem okuyucuları… Zor bir seneyi geride bırakıyoruz. Belki de hayatımız boyunca hiç unutmayacağımız kara bulutların olduğu 2020 yılını, dost meclislerinde tekrar tekrar anlatacağımız; torunlarımızın gerçek olduğuna inanamayacağı bir yılı geride bırakıyoruz. Bu yıl yaşananlar bir romanda anlatılsa, 2020 ile ilgili bir sinema filmi çekilseydi eğer çok önceden, büyük ihtimalle abartılı bir senaryo veya hikâye olduğunu söylerdik. Ama bizler bunu ülke olarak bizzat yaşadık, yaşıyoruz ve öyle görünüyor ki önümüzdeki 2021...